Prawnik Jacek Kozłowski w Toruniu – Rozwody i sprawy rodzinne

Tego typu sprawy nigdy nie należą do łatwych, zarówno dla prawnika, który je prowadzi, jak i przede wszystkim dla osób w nie zaangażowanych. Jednakże często zdarza się, że jedyną możliwością na przerwanie nieudanego pożycia małżeńskiego jest rozwód. W Toruniu działa Kancelaria Adwokacka Jacka Kozłowskiego, która zajmuje się prowadzeniem tego typu spraw, reprezentując Klientów podczas postępowania sądowego.

W trakcie jego trwania, podczas rozpraw sąd ustala wiele istotnych dla małżonków kwestii, między innymi takich jak podział majątku, wysokość świadczeń alimentacyjnych, a także kwestię opieki nad małoletnimi i kontaktów z nimi. Rola adwokata w tej sprawie znacznie wykracza poza sporządzanie pozwów, czy też interpretację dokumentów przesłanych przez drugą stronę. Nasza kancelaria zajmuje się również przygotowywaniem apelacji, zażaleń, a także wniosków dotyczących tak istotnych kwestii, jak zabezpieczenie alimentacyjne czy też porozumienie wychowawcze.

Sprawa o rozwód przebiega stosunkowo szybko tylko, jeśli obaj małżonkowie wyrażą zgodę na jego przeprowadzenie, a także nie będą chcieli orzekać o winie drugiej strony. W sytuacji kiedy nie ma pomiędzy nimi zgody co do przyczyn ustania pożycia małżeńskiego lub też jedna ze stron dopuściła się zdrady, nadużywania alkoholu czy też stosowania przemocy, sprawa przybiera znacznie bardziej skomplikowany i przewlekły charakter, co wiąże się z koniecznością skorzystania z pomocy prawnika.

Kancelaria adwokacka Jacka Kozłowskiego w Toruniu podczas prowadzenia sprawy o rozwód, zajmuje się także prowadzeniem mediacji i negocjacji z drugą stroną. Podczas nich możliwe jest ustalenie wielu istotnych dla przebiegu sprawy kwestii, szczególnie w zakresie podziału majątku, zasad korzystania ze wspólnego domu czy mieszkania, a także opieki nad małoletnimi. Dzięki temu postępowanie sądowe może zostać skrócone, co z pewnością ograniczy ilość negatywnych emocji po obu stronach sporu.

Należy mieć na uwadze, że jeżeli sąd orzeka o winie jednego z małżonków, to wówczas może zostać podjęte szczegółowo prowadzone postępowanie dowodowe, podczas którego sąd dokładnie zbada przebieg całego małżeństwa. Wiąże się to z wydłużeniem całego postępowania, a co za tym idzie podsycaniem wzajemnej niechęci pomiędzy małżonkami. Dlatego podczas prowadzenia spraw rozwodowych, nasza kancelaria szczególną wagę przykłada do negocjacji i mediacji z drugą stroną.

Strona stosuje pliki cookies w celu optymalnego działania. Korzystając z witryny internetowej wyrażasz zgodę na stosowanie cookies.
Ok